Czym jest Sculptra™?

Sculptra™ to najefektywniejszy, znany w medycynie estetycznej preparat stymulujący produkcję kolagenu. Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, którego działanie widocznie poprawia jakość skóry i przywraca utraconą objętość twarzy.

Sculptra™ zapewnia poprawę struktury skóry oraz naturalny lifting, czyli uniesienie opadających partii twarzy. Preparat przywraca młodzieńczy kształt policzkom, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, zaaplikowany w okolice tzw. „chomików” lub opadającego podbródka sprawia, że zwiotczałe obszary zostają wypełnione, a skóra naciągnięta.   

Preparat Sculptra™ stosuje się w celu zwiększania objętości zapadniętych obszarów twarzy, szczególnie do korekcji wgłębień, takich jak: załamania w skórze, zmarszczki, bruzdy, blizny, a także w przypadku widocznych oznak starzenia się skóry

Dzięki stopniowemu działaniu Sculptry zmiany na twarzy będące efektem podania preparatu odbierane są przez otoczenie jako naturalny efekt wypoczętej twarzy i nie są kojarzone z zabiegiem.

Efekty zabiegu mogą utrzymać się do 25 miesięcy.

Dlaczego kolagen jest tak ważny dla skóry, gdy się starzejemy?

Kolagen to białko o włóknistej budowie znajdujące się w głębokich warstwach skóry właściwej, nadaje jej strukturę i wspiera działanie elastyny oraz kwasu hialuronowego (HA). Pomaga utrzymać kształt skóry, a jednocześnie zapewnia jej gładkość i nawilżenie. Prawidłowy poziom produkcji kolagenu pozwala zachować bardziej młodzieńczy wygląd cery.

Jak wygląda zabieg?

Preparat Sculptra™ może być podany wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza. Pierwszym elementem jest konsultacja lekarską, w czasie której lekarz kwalifikuje do zabiegu.

Zabieg trwa ok. 20–30 minut i polega na aplikacji preparatu we właściwe partie twarzy. Nakłucia, wykonywane cienkimi igłami, są niemal bezbolesne. Dla Państwa komfortu możemy zastosować znieczulenie.

Po zabiegu należy regularnie masować twarz (zgodnie z zasadą 5x5x5, czyli 5 razy przez 5 dni po 5 minut).

Zazwyczaj, w celu osiągnięcia pełnego efektu, zabieg należy powtórzyć dwa lub trzy razy,  ale efekty możemy zauważyć już po pierwszym zabiegu.

Efekty zabiegów Sculptra