Redukcja zmian naczyniowych na nogach oraz twarzy 

Laser Alma Rejuve Nd:YAG

Z przyjemnością informuję, iż nasza oferta wzbogaciła się o zabiegi wykonywane przy użyciu lasera ALMA REJUVE.

 

Widoczne pod skórą naczynka krwionośne, często zwane „pajączkami”, stanowią dla wielu osób duży problem estetyczny. Pacjenci poszukują zarówno skutecznych jak i bezpiecznych zabiegów, które mogą zlikwidować te zmiany. Złotym standardem w zamykaniu poszerzonych naczynek kończyn dolnych jest zastosowanie lasera neodymowo – yagowego (ND-YAG) emitującego światło o długości fali 1064 nm. Tylko te parametry pozwalają na skuteczne zamknięcie naczyń zlokalizowanych podskórnie.

 

Wskazania do zabiegów

1. Płytkie i głębokie zmiany naczyniowe – tzw. teleangiektazje, pajączki żylne, drobne żylaki kończyn dolnych.

2. Płytkie i głębokie zmiany naczyniowe zlokalizowane na twarzy.

 

Opis zabiegu

Wiązka laserowa (Nd:YAG – 1064 m) działając na hemoglobinę zamienia się w ciepło, które powoduje koagulację, miejscowy stan zapalny, a w

konsekwencji zamknięcie i zrośnięcie nieestetycznych naczyń.

Głowica emituje czerwona plamkę światła, idealnie naprowadzającą lekarza na miejsce zabiegowe co znacznie podnosi precyzję wykonywanej procedury. Zamknięcie pojedynczych naczynek trwa od 5 do 10 min. Zamknięcie naczyń na nogach to zabieg nieco dłuższy, trwa około 20 minut.Dzięki niezależnemu systemowi chłodzenia kontaktowego zabieg jest komfortowy, a ryzyko poparzenia wykluczone.Po zabiegu pacjent powinien unikać słońca, stosowania leków światłouczulających oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

Redukcja zmian naczyniowych i przebarwień na twarzy 

Alma DyeVL 500-600 nm

 

Dye-VL, pierwsze wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła, zostało okrzyknięte przez lekarzy całego świata, jako najbardziej zaawansowana technologia, dająca porównywalne rezultaty do skomplikowanych i kosztownych terapii przy użyciu lasera barwnikowego. Przy skuteczności terapii laserowej metoda ta  zapewnia bezpieczeństwo, efektywność i wszechstronność terapi światłem pulsacyjnym IPL (Intense Pulsed Light). Nowy Dye-VL wykorzystuje serię trzech filtrów, koncentrując światło w jednym zakresie. Ta niespotykana dotąd technologia pozwala lekarzowi medycyny estetycznej na efektywne leczenie pacjentów. Dziękiemisji światła z przedziału od 500 do 600 nm, skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła, a tym samym zabieg staje się bezpieczniejszy, z mniejszym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.

Wskazania do zabiegów

 1. Poszerzone naczynka twarzy i nosa

 2. Rumień twarzy

 3. Trądzik różowaty

 4. Naczyniaki płaskie

 5. Przebarwienia posłoneczne twarzy, dłoni i dekoltu

 6. Zmiany pigmentacyjne twarzy

Opis zabiegu

 

Nowe rozwiązanie, jakim jest Dye-VL naśladuje cechy leczenia laserowego, łącząc wysoką energię impulsu z krótkim czasem jego ekspozycji. Skuteczność głowicy Dye-VL została udowodniona klinicznie. Zabieg jest bezpieczny dla pacjenta, efektywny praktycznie bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Czas zabiegu na twarzy to 10 – 20 min. Zwykle oczekiwane rezultaty osiąga się po wykonaniu serii kilku zabiegów w odstępach 3 tygodniowych.

 

Zalecenia pozabiegowe

 

 1. Mogą się utworzyć strupy i powierzchniowe uszkodzenie naskórka, które ustępują zwykle w ciągu jednego do czterech (1-4) tygodni. Jest to naturalne następstwo po zabiegu.

 2. Łagodne uczucie podobne do poparzenia słonecznego jest normalną sytuacja po zabiegu. Zwykle utrzymuje się ono od 2 do 24 (2-24) godzin, ale może trwać do siedemdziesięciu dwóch (72) godzin. Łagodne uczucie opuchlizny i zaczerwienienia również może wystąpić, ustępując zwykle w ciągu dwóch do trzech (2-3) dni. Należy zastosować zimne kompresy (zawinięte kompresy lodowe lub żelowe) przez dziesięć do piętnastu (10-15) minut co godzinę przez kolejne cztery godziny w miarę potrzeby. Nie należy aplikować lodu bezpośrednio na skórę. W celu zredukowania dyskomfortu klient może zażyć doustny środek przeciwzapalny (np. zawierający ibuprofen) lub przeciwbólowy (np. zawierający paracetamol). Leki należy stosować zgodnie z ulotką.

 3. Do ustąpienia zaczerwienienia zaleca się unikanie następujących czynności:

 • nakładania specjalnych preparatów przyśpieszających regenerację skóry poza preparatami zleconymi przez lekarza wykonującego zabieg

 • pływania, zwłaszcza w basenach sztucznych zawierających substancje chemiczne

 • gorących kąpieli w wannie, wizyty w jacuzzi czy saunie

 • czynności, które nasilają pocenie się lub podnoszą temperaturę ciała.

 • wystawiania na słońce lub opalanie skóry po zabiegu. Należy nałożyć na skórę kosmetyk z filtrem SPF 45 lub wyższym, aby zapobiec zmianie kolorytu skóry.

 • intensywnego szorowania oraz używania kosmetyków złuszczających na obszarze zabiegu.

 • sportu 24 – 48 h po zabiegu.

 • noszenia obcisłej odzieży tak aby nie podrażniać leczonego obszaru skóry

 

Przed wykonaniem zabiegu laserowego zamykania naczyń konieczna jest konsultacja flebologiczna (lekarza zajmującego się leczeniem chorób żył) w połączeniu z badaniem USG Doppler żył kończyn dolnych. Często terapia laserowa jest wykonywana w skojarzeniu z ostrzykiwaniem poszerzonych naczynek czyli z tzw. skleroterapią.