PROBLEM Z OPADAJĄCYMI POWIEKAMI?

Starasz się dbać o wygląd swojej skóry, stosując profilaktykę przeciwstarzeniową i wykonując zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Widzisz jednak, że z wiekiem opadające powieki powodują, że Twoja twarz nabiera „smutnego” wyrazu a
 kąciki oka dodają Ci lat. To naturalne procesy starzenia, które powodują, że tracimy młodzieńczy urok. W odpowiedzi na potrzeby wielu ludzi, którzy unikają interwencji chirurgicznej z powodu strachu przed operacją, obawami przed możliwymi komplikacjami czy procesem gojenia, medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie. Bez wypełniania, bez igieł czy skalpela

PLEXR – MECHANIZM DZIAŁANIA GENERATORA MIKRO WIĄZKI PLAZMY

PLEXR należy do technik chirurgii nieablacyjnej, nie wykorzystującej skalpela czy energii lasera, aby usunąć nadmiar skóry, co eliminuje wiele stresu dla pacjenta oraz możliwych komplikacji takich interwencji.

Ta technika pozwala na obserwację efektu w czasie rzeczywistym, tzn. że operator może poprosić pacjenta o zamykanie i otwieranie oczu podczas zabiegu i na bieżąco obserwować efekty swojej pracy.

Podczas zabiegu wykonuje się niewielkie punkty na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia PLEXR (każdy w odległości ok. 0,5 mm jeden od drugiego), pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury.

Podczas działania mikro wiązki plazmy na skórę pacjenta dochodzi do sublimacji, czyli odparowania zewnętrznych warstw naskórka, która powoduje silne napięcie skóry na obszarze poddanym zabiegowi.

Efektem tego jest obkurczenie skóry na leczonym obszarze, co w konsekwencji prowadzi do uniesienia powiek oraz redukcji zmarszczek bez krawienia i uszkodzenia otaczających tkanek.