Problem z opadającymi powiekami?

 

 


 

PLEXR (generator mikro-wiązki plazmy) – mechanizm działania

PLEXR zalicza się do techniki chirurgii nieablacyjnej, która nie wykorzystuje podczas zabiegu skalpela ani energii lasera w celu usunięcia nadmiaru skóry. Sprawia to, że pacjent unika stresu a także komplikacji, które mogą wystąpić przy takich zabiegach.

PLEXR jest techniką, która pozwala na obserwację efektów w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że istnieje możliwość aby operator prosił pacjenta o otwieranie i zamykanie oczu w trakcie zabiegu, dzięki czemu może obserwować na bieżąco efekty swojej pracy.

W trakcie zabiegu wykonywane są nieduże punkty na skórze przy zastosowaniu plazmy generowanej przez urządzenie PLEXR. Każdy punkt znajduje się w odległości ok 0,5mm w stosunku do drugiego. Pozwala to zachować idealna plastyczność w ruchu powieki aż do końca procedury.

W trakcie stosowania mikro wiązki plazmy na powierzchnię skóry pacjenta dochodzi do sublimacji. Jest to odparowanie zewnętrznych warstw naskórka. Powoduje to silne napięcie skóry na powierzchni, która poddana jest zabiegowi.

Ostatecznym efektem tego zabiegu jest obkurczenie skóry na leczonej powierzchni. Prowadzi to do uniesienia powiek a także redukcji zmarszczek. Dzięki zabiegowi można uniknąć krwawienia oraz uszkodzenia otaczających tkanek.