First Lift Barb to rewolucyjna nić PDO z haczykami do natychmiastowego liftingu twarzy.

Innowacyjna metoda walki z upływem czasu polega na implantacji podskórnej nici, które wzmacniają skórę i unoszą ją, dając naturalny efekt natychmiastowego liftingu. Zastosowanie specjalnie zaprojektowanej igły, o ultra cienkiej ściance, pozwala na umieszczenie w niej nici PDO o dużej średnicy, dzięki czemu zabieg jest łatwy do wykonania, mniej inwazyjny i bolesny niż dotychczas, a także nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć. Nowe nici PDO (polidioksanon) są całkowicie bezpieczne dla organizmu, wchłaniają się do 7 miesięcy, a rezultaty zabiegu utrzymują się nawet do 2 lat!

 

PDO (kwas polidoksanowy) jest materiałem syntetycznym, który rozpuszcza się w tkance po 180 – 240 dniach. Materiał ten od ponad 30 lat używany jest z powodzeniem w chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, urologii, ginekologii, okulistyce do szycia skóry i tkanek i podskórnych szwów. Został on wielokrotnie przebadany i jest jednoznacznie uznany z materiał biologicznie bezpieczny, a ponadto charakteryzujący się: bardzo wysoką wytrzymałością na rozciąganie, doskonałą giętkością, elastycznością i łatwym, płynnym przechodzeniem  przez tkanki. PDO spełnia wszystkie wymogi ustanowione przez United States Pharmacopeia (USP) dla szwów chirurgicznych.

Polidioksanon pozbawiony jest właściwości antygenowych lub pirogenicznych i w procesie wchłaniania powoduje jedynie łagodną reakcję tkankową w postaci tworzenia nowych włókien kolagenowych w skórze i tkance podskórnej. Dodatkowo pobudza i zwiększa metabolizm i przepływ krwi w obszarze poddawanym zabiegowi.

Lącznie procesy te powodują wzrost napięcia zwiotczałych tkanek, a dzięki temu zmniejszenie ilości zmarszczek, ściągnięcie porów skóry, jej rozjaśnienie oraz lifting, co w sumie skutkuje efektem odmłodzenia skóry okolicy poddanej zabiegowi.

 
Zabieg liftingujący z wykorzystaniem nici PDO:

 

  1. Jest bezpieczny i krótkotrwały(czas trwania około 30 minut)
  2. Daje natychmiastowe rezultaty.
  3. Cechuje się wysoką efektywnością i skutecznością.
  4. Nie wymaga nacięć skóry i nie powoduje powstawania blizn.
  5. Daje długotrwały efekt, utrzymujący się ok. 2 lat.
  6. Nić jest całkowicie wchłaniana, w związku z czym procedura jest powtarzalna .
  7. NIe powoduje uczucia odczuwania obecności nici przez pacjenta.
  8. Daje możliwość łączenia z innymi zabiegami -takimi jak np. wypełnianie tkanek kwasem hialuronowym, odmładzanie osoczem bogatopłytkowym, czy ostrzykiwanie zmarszczek mimicznych toksyną botulinową.