Dr Hamera zaprasza na zabiegi z wykorzystaniem rewolucyjnego systemu leczenia niewydolnych naczyń żylnych z wykorzystaniem kleju medycznego VenaSeal.

System zamykania żylaków VenaSeal to wyjątkowa, małoinwazyjna, nietermiczna  metoda leczenia żylaków nie wymagająca rozległego znieczulenia oraz minimalizująca potrzebę noszenia pończoch uciskowych umożliwiając pacjentom powrót do normalnej aktywności natychmiast po wykonanym zabiegu.

MG_1132-Edit

System VenaSeal wykorzystuje zasadę działania klejów tkankowych z grupy cyjanoakrylatów. Jest on  medycznym klejem przeznaczonym do bezpiecznego zastosowania wewnątrznaczyniowego,  który zamyka chore, niewydolne naczynie żylne. System dostarcza niewielkie ilości kleju medycznego do chorej żyły, następnie klej powoduje jej zasklepienie, a przepływ krwi jest przekierowany do pobliskich, zdrowych żył.

System VenaSeal zawiera w sobie ideę bezbolesnego i wyjątkowo skutecznego sposobu leczenia niewydolności żylnej, co potwierdzają wyniki badań klinicznych przeprowadzonych na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Kwalifikacja do zabiegu z zastosowaniem VenaSeal

Kwalifikacja do zabiegu odbywa się podczas konsultacji chirurga – flebologa połączonej z USG Doppler żył kończyn dolnych. W przypadku stwierdzenia niewydolnośći żył powierzchownych lekarz proponuje odpowiedni schemat postępowania.

 


 

Przebieg zabiegu VenaSeal

 

 

MG_0870-Edit

Zabieg przeprowadzany jest w profesjonalnej sali operacyjnej gdzie poza zespołem chirurgicznym czuwa nad pacjentem anestezjolog.

Zabieg VenaSeal przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym wykonywanym jedynie w miejscu uzyskania dostępu do chorego naczynia żylnego. Po znieczuleniu do żyły wprowadzany jest cewnik (wąska, pusta w środku rurka). Cewnik umieszczany jest pod kontrolą ultrasonograficzną w chorym odcinku naczynia żylnego. Następnie poprzez wymienioną rurkę do światła żyły podawany jest klej medyczny, który w ciągu kilku sekund zasklepia chore naczynie żylne. Po zamknięciu chorej żyły cewnik jest usuwany, a w miejscu wkłucia zakłada się pojedynczy opatrunek.

Po zabiegu pacjent przebywa przez krótki czas na sali pozabiegowej po czym może w pełni bezpiecznie opuścić klinikę.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące systemu VenaSeal

Jaka jest skuteczność systemu VenaSeal?

Wyniki odległe badań klinicznych potwierdzają skuteczność zabiegu na poziomie 95% zamkniętych naczyń żylnych. Są to wyniki porównywalne z systemem wewnątrzżylnej termoablacji radiowej Venefit Closure Fast.

Kiedy moje objawy ulegną poprawie?
Objawy są skutkiem zmienionej chorobowo żyły powierzchownej, mogą ustąpić zaraz po jej zamknięciu.

Kiedy mogę powrócić do normalnej aktywności?
Zabieg z wykorzystaniem VenaSeal został opracowany tak,aby skrócić czas rekonwalescencji. Wielu pacjentów prowadzi normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. Lekarz pomoże zdecydować kiedy możliwy będzie powrót do normalnej aktywności.

Czy zabieg z zastosowaniem VenaSeal jest bolesny?
Większość pacjentów odczuwa nieznaczne dolegliwości bólowe lub nie odczuwa ich wcale podczas zabiegu ambulatoryjnego.

Co dzieje się z klejem VenaSeal?
Do zamknięcia żyły wykorzystywane są bardzo małe ilości kleju VenaSeal. Z upływem czasu organizm w naturalny sposób go wchłonie.

Czym zabieg z zastosowaniem VenaSeal różni się od zabiegów z wykorzystaniem energii cieplnej?
W zabiegu VenaSeal do zamknięcie żyły powierzchownej wykorzystywany jest klej. Zabiegi z zastosowaniem energii cieplnej wykorzystują ciepło do zamknięcia żyły. Intensywne ciepło wymaga zastosowania odpowiedniego znieczulenia. Zabiegi te są zwykle wykonywane w znieczuleniu podpajęczynówkowym lub rozległym znieczuleniu miejscowym tzw. tumescencyjnym. W zabiegu VenaSeal znieczulany jest tylko punkt dostępu do chorej żyly.