Dr Hamera zaprasza na zabiegi z wykorzystaniem rewolucyjnego systemu leczenia niewydolnych naczyń żylnych z wykorzystaniem kleju medycznego VenaSeal.

System zamykania żylaków VenaSeal to wyjątkowa, małoinwazyjna, nietermiczna  metoda leczenia żylaków nie wymagająca rozległego znieczulenia oraz minimalizująca potrzebę noszenia pończoch uciskowych umożliwiając pacjentom powrót do normalnej aktywności natychmiast po wykonanym zabiegu.

System VenaSeal wykorzystuje zasadę działania klejów tkankowych z grupy cyjanoakrylatów. Jest on  medycznym klejem przeznaczonym do bezpiecznego zastosowania wewnątrznaczyniowego,  który zamyka chore, niewydolne naczynie żylne. System dostarcza niewielkie ilości kleju medycznego do chorej żyły, następnie klej powoduje jej zasklepienie, a przepływ krwi jest przekierowany do pobliskich, zdrowych żył.

System VenaSeal zawiera w sobie ideę bezbolesnego i wyjątkowo skutecznego sposobu leczenia niewydolności żylnej, co potwierdzają wyniki badań klinicznych przeprowadzonych na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Kwalifikacja do zabiegu z zastosowaniem VenaSeal

Kwalifikacja do zabiegu odbywa się podczas konsultacji chirurga – flebologa połączonej z USG Doppler żył kończyn dolnych. W przypadku stwierdzenia niewydolnośći żył powierzchownych lekarz proponuje odpowiedni schemat postępowania.

Przebieg zabiegu VenaSeal

Zabieg przeprowadzany jest w profesjonalnej sali operacyjnej gdzie poza zespołem chirurgicznym czuwa nad pacjentem anestezjolog.

Zabieg VenaSeal przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym wykonywanym jedynie w miejscu uzyskania dostępu do chorego naczynia żylnego. Po znieczuleniu do żyły wprowadzany jest cewnik (wąska, pusta w środku rurka). Cewnik umieszczany jest pod kontrolą ultrasonograficzną w chorym odcinku naczynia żylnego. Następnie poprzez wymienioną rurkę do światła żyły podawany jest klej medyczny, który w ciągu kilku sekund zasklepia chore naczynie żylne. Po zamknięciu chorej żyły cewnik jest usuwany, a w miejscu wkłucia zakłada się pojedynczy opatrunek.

Po zabiegu pacjent przebywa przez krótki czas na sali pozabiegowej po czym może w pełni bezpiecznie opuścić klinikę.