Allergan Medical Institute to forum edukacyjne dla lekarzy specjalistów zajmujących się medycyną estetyczną, skoncentrowane na pogłębianiu wiedzy i technik iniekcji.

Podczas Konferencji zaprezentowany został praktyczny zestaw strategii wykonywania zabiegów z wykorzystaniem kolekcji VYCROSS® opracowany na podstawie ponad 20 lat doświadczenia klinicznego dr Mauricio de Maio.
MD Codes™ opracowano w celu uświadomienia, że w medycynie estetycznej każda okolica twarzy (np. policzek, broda, okolica oka itd.) składa się z podjednostek, które należy brać pod uwagę przy wstrzykiwaniu produktów. Podjednostki te – na których opiera się MD Codes™ – to elementy strukturalne, dzięki którym można uzyskać lub odtworzyć najbardziej pożądaną, naturalną ekspresję twarzy u pacjentów.

Linia produktów VYCROSS® została zaprojektowana tak, aby umożliwić zaspokojenie potrzeb dotyczących wszystkich okolic twarzy za pomocą tylko trzech produktów: Juvéderm® VOLBELLA® with Lidocaine, Juvéderm® VOLIFT® with Lidocaine i Juvéderm® VOLUMA® with Lidocaine.
Uniwersalność linii produktów VYCROSS® w połączeniu z MD Codes™ wyznacza istotny postęp w dziedzinie medycyny estetycznej. Połączenie tych dwóch elementów wyznacza standardy postępowania w medycynie estetycznej, co w innych dziedzinach medycyny funkcjonuje od dawna.